ULAŞIMA DEV ZAM KAPIDA MI?

Gaziantep'te toplu taşımaya yüzde 80'e varan zam isteniyor. Ekonomik sıkıntılar ve geçim sıkıntısı ile boğuşan vatandaşa bir darbe daha geliyor. Taşıma ücretlerinin 26 lira olması isteniyor.

ULAŞIMA DEV ZAM KAPIDA MI?
Gaziantep’te ulaşım ücretlerine yapılması beklenen zam, vatandaşın da esnafın da gündeminde. Gaziantep Minibüsçüler Odası yüzde 80 zam talebiyle Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çaldı, yapılacak görüşme trafiğinden çıkacak sonuç merakla bekleniyor

Gaziantep’te toplu taşıma hizmeti sunan esnaf, Ocak ayında Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çalmıştı. Ulaşım ücretlerine yapılacak zam için yaklaşan Yerel Seçimler gerekçe gösterilmiş ve esnafa destek sözü verilmişti. Aradan geçen süreçte artan maliyetler karşısında zor günler yaşayan esnaf, bir kez daha Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çaldı.

YÜZDE 80 ZAM TALEBİ VAR

Gaziantep Minibüsçüler Odası Başkanı Sofu Çolak, esnafın zor durumda olduğunu ve dayanacak gücünün kalmadığını anlattı. Çolak, aylardır zam için beklediklerini aktaran ve bugün Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Halil Uğur ile bir araya geleceklerini söyledi. Çolak, ‘’Görüşme için belirli bir saat verilmedi ancak gece yarısı dahi olsa bu görüşmeyi yapmak durumundayız. Esnafın tepkisi her geçen gün artıyor ve dayanacak güçleri kalmadı. Acilen ulaşım ücretlerine taleplerimiz doğrultusunda zam yapılmasını bekliyoruz’’ dedi.

ULAŞIM ÜCRETİ 26 TL OLUR MU?

Esnafın yüzde 80’lik zam talebinin kabul edilmesi halinde kentte ulaşım ücretleri 14 lira 50 kuruştan 26 TL’ye fırlayacak. Böyle bir durumda vatandaşın cebinden ulaşım için günlük 52 TL ücret çıkmış olacak. Vatandaşlar zam talebine isyan ederken, GBB’nin talebe nasıl yaklaşacağı da merak konusu…

 

Kaynak:gaziantepdogus.com

15.05.2024 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR