RESSAM NURDAN ULUTAŞ'TAN YANSIMALAR

Ressam Nurdan Ulutaş, tuval üzerine yağlı boya, sulu boya ve soft pastel tekniğini kullanarak yaptığı eserlerinden oluşan “Yansımalar” temalı resim sergisini SANKO Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşturdu.

RESSAM NURDAN ULUTAŞ'TAN YANSIMALAR

 

Ulutaş, sanatın toplumların geleceği açısından büyük önem taşıdığını belirterek, “Sanat insanların duygu, düşünce ve deneyimlerini ifade ettiği güçlü bir araçtır” dedi.

Sergisinin, doğanın farklı yönlerini ve zenginliklerini keşfetmek için fırsat sunduğunu belirten Ulutaş, “Sergide yer alan portreler, insanların yüzlerini ve karakterlerini yansıtan çalışmalarımdır. İnsan figürü üzerinden duygusal bir anlatım sunan eserlerim, izleyicilere derin bir içsel yolculuk deneyimi yaşatacaktır” ifadelerini kullandı.Sergilenen eserler arasında yer alan çiçeklerin, ağaçların ve diğer bitkilerin canlı renklerini ve formlarını yansıtarak doğanın tüm güzelliğini sergilediğini ifade eden Ulutaş, “Sanatseverler, resimler aracılığıyla doğanın şifa veren enerjisini deneyimleme fırsatı bulacak” diye konuştu.

Canlı renkler ve detaylarla oluşturduğu resimlerin, izleyicilerin hayvanların zarafetini ve doğanın dengesini yakından görmesini sağlayacağını anlatan Ulutaş, şunları kaydetti:

Sanatseverler, resimler aracılığıyla büyüsüne kapılacağı doğanın derinliklerine dalmış gibi hissedecekler. Eserlerimde doğanın dengesini, canlılığını ve çeşitliliğini yansıtmaya çalıştım. Manzaralar, portre, bitki ve hayvan resimleriyle birlikte doğa ve insanın etkileyici bir birleşimini sunan eserlere yer verdim.”

Eserlerini sanatseverlerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Ulutaş, “Eserlerime ev sahipliği yaparak sanatseverler ile buluşturan SANKO Sanat Galerisi’ne şükranlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Ressam Gülay Karslıgil, Zeugma Fırat’ın Gerdanlığı isimli yayını Ulutaş’a takdim etti.Sergi açılışına, ressamın eşi, SANKO Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Murat Ulutaş, Sanat Galerisi Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Halil Çiçek, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

Nurdan Ulutaş’ın 27 eserinin yer aldığı “Yansımalar” temalı resim sergisi, SANKO Sanat Galerisi’nde 15 Mart 2024 tarihine kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

24.02.2024 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR