BÜYÜKŞEHİRDEN, "SATIN ALMADIK, KİRALADIK" AÇIKLAMASI

 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden  “açık ihale usulüyle yapılan” kiralık araç teminiyle ilgili haberlere yanıt geldi.

BÜYÜKŞEHİRDEN, "SATIN ALMADIK, KİRALADIK" AÇIKLAMASI

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, tasarruf tedbirlerinin açıklanmasına rağmen 64 VIP araç kiralandığına dair medyada yer alan haberlere üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Araç ihtiyacının, satın alma yerine maliyet açısından kiralama yöntemi ile karşılandığına yer verilen açıklamada, "Haberlerde konu edinilen ihaleler de bu kapsamda gerçekleştirilmiştir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve bağlı iştirakler her yıl rutin olarak kiralama ihalelerini yapmakta ve sadece ihtiyacı olan araçları kullanmaktadır. Haberde bahsi geçen ve Nisan ayında yapılan ihaleler de açık ihale usulü ile gerçekleştirilmiş, ancak bugüne kadar yükleniciye herhangi bir ödeme yapılmamıştır.

Bu yıl içinde Gaziantep Büyükşehir ve iştirakleri bünyesinde kiralık olarak çalıştırılan araçların 64’ü tasarruf tedbirleri kapsamında bir ay önce iade edilmiştir. Ayrıca 2020 yılında yapılan tasarruf çalışmalarıyla daha önceki kiralık araç sayısı yaklaşık yüzde 22 oranında azaltılmış ve bu tasarruf oranı 2024 yılına kadar hem hizmet edilen nüfusun artmasına hem de hizmetlerimizde artış olmasına rağmen korunmuştur." denildi.

 

15.05.2024 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR