VALİLİKTEN 7 GÜN YASAK

Gaziantep’te siyasi parti, sendika ve sivil toplum örgütlerinin açık alanda yapacağı toplantı ve gösteri yürüyüşleri 7 gün süreyle yasaklandı.

VALİLİKTEN 7 GÜN YASAK

 

 Konuyla ilgili olarak Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Siyasi partilerin, sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının tüm toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, açık yer toplantısı, kapalı yer toplantısı ile protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma ve taşıma, konferans, panel, seminer, kermes, yardım toplama faaliyetleri vb. her türlü eylem/etkinlikler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddeleri ve ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. Ve 19. Maddeleri hükmü gereğince 20/10/2022 saat:00.01’den – 26/10/2022 saat:23.59 arasında (7) gün boyunca, genel asayiş ve kamu düzenin korunması için Valilik Makamının 19.10.2022 tarih 2022/163 sayılı Oluru yasaklanmıştır” denildi.

 YASAK KAPSAMI DIŞINDA KALAN FAALİYETLER

Sözkonusu kurumları kendi binalarında, kendi personel ve üyelerine yönelik yapacağı genel kurul ve toplantılar ile devlet kurum ve kuruluşlarının program ve etkinlikleri, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile gelenek ve göreneklere göre yapılacak programlar, spor faaliyetleri ile bilimsel, ticari ekonomik amaçlarla yapılan programları kapsamında gerçekleştirilebilecek ve Valilikçe izin verilenler etkinlikler yasak kapsamı dışında bırakıldı

 

20.10.2022 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR