Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları'ndan Mersin saldırısına kınama

Mersin’in Bozyazı ilçesinde saldırıya uğrayan aileye ,Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Genel Başkanı Nevaf Kılıç ’ tan destek mesajı geldi

Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları'ndan Mersin saldırısına kınama

 

KILIÇ, "YAPILAN BU SALDIRIYI KINIYORUZ"


Mersin’in Bozyazı ilçesinde saldırıya uğrayan aileye ,Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Genel Başkanı Nevaf Kılıç ’ tan destek mesajı geldi. Başkan Kılıç, "İnsanlığa karşı işlenmiş bu suçun failleri hakkında hızlı ve etkin bir soruşturma talep ediyor, ilgili savcılığın kamuoyunu acilen bilgilendirmesini talep ediyorum" dedi.

TAŞLI-SOPALI SALDIRI

Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin başkenti Erbil'den, Mersin'e gelen Kürt aile, bir grubun taşlı ve coplu saldırısına uğradı. Saldırıda ağır yaralanan Muştaq Mahmud Kerim, Anamur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
Saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Genel Başkanı Nevaf Kılıç Erbilli aileye destek vererek, saldırıyı yapanların hukuk önünde cezalarının verilmesi gerektiğini söyledi.
Başkan Kılıç, "Kürdistan Bölgesel Yönetiminden Antalya’ya seyahat eden kişilere yönelik Mersin'in Bozyazı ilçesinde yapılan saldırıyı,Linç girişimini kınıyorum. İnsanlığa karşı işlenmiş bu suçun failleri hakkında hızlı ve etkin bir soruşturma talep ediyor, ilgili savcılığın kamuoyunu acilen bilgilendirmesini talep ediyorum” dedi.

SORUŞTURMANIN TAKİPÇİSİ OLMALIYIZ

Başkan Kılıç, "Bir baba eşi ve çocuklarının gözü önünde darp edilmiştir. Ramazan Bayramı’nın birinci günü olması nedeniyle yol verme kavgası olduğu düşünülen olayda, ailenin önünü bir grup Adana plakalı aracın içerisinde bulunan kişiler tarafından ciddi şekilde darp edilmesi kabul edilemez bir davranıştır. Onun için nedeni ne olursa olsun böyle bir olayı kınıyoruz. Faillerin cezalarının verilmesini istiyoruz. Bu gibi olayları kınadığımızı , buranın dağbaşı olmadığını , hukuk dışı olaylara karşı olduğumuzu , bu gibi olayların iki ülke arasındaki dostluğumuza,ticaretimize  ve turizmimize darbe vurduğunu belirtmek isterim. Zalimin ve zulmün karşısında olduğumuzu mağdurun yanında olduğumuzu, bunu yapanların yargılaması gerektiğini belirtmek isterim.  Irkçılığı kınıyoruz. İsrail'e yapılanları kınadığımız gibi bu olayıda kınıyoruz" dedi.

"SALDIRIYA UĞRAYAN AİLEMİZİN HER ZAMAN YANLARINDAYIZ"

Ailenin Anamur Devlet Hastanesinde tedavilerinin sürdüğünü belirten Başkan Kılıç, "Konuya ilişkin Anamur Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç beyde bizzat beni arayarak aile ile yakından ilgilendiklerini, saldırıyı gerçekleştiren kişilerin gerekli cezaları alacağını belirtti. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler de Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği olarak saldırıya uğrayan ailemize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek istiyorum" dedi.

 
 
15.05.2021 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR