KAHREDEN KAZANIN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Kanlı kazada 6 yaralının durumu ciddiyeti koruyor, 12 kişi ise tedavilerini ardından taburcu edildi.

KAHREDEN KAZANIN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

 

Gaziantep valiliği, kenti ve ülkeyi yasa boğan Nizip yolundaki kaza ile ilgili son bilgileri açıkladı.

Valiliğin yazılı açıklamasında, "20.08.2022 tarihinde Gaziantep- Nizip Otoban yolunda, Nizip’e 10 km kala bir binek aracın uçuruma yuvarlanması sonucu trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazasına müdahalede bulunan  itfaiye, 112 ambulans ve polis araçları ile olay anında orada bulunan İhlas Haber Ajansı haber ekibine ait aracın emniyet şeridinde bekledikleri esnada kaza yerine 400 metre mesafeden zikzaklar çizerek 150 metre kala devrilen yolcu otobüsünün kayarak araçlara çarpması sonucu ikinci bir kaza daha meydana gelmiştir.

BİLANÇO ÇOK AĞIR OLDU

Kazalarda toplamda 3 sağlık görevlisi, 3 itfaiye personeli, 2 ajans muhabiri ve 7 yolcu olmak üzere 15 kişi hayatını kaybetmiş, 31 kişi yaralanarak Nizip ve Gaziantep’te bulunan çeşitli hastanelere kaldırılmıştır. Olaya 15 adet  ambulans, 1 UMKE timi ve 48 personel müdahalede bulunmuştur. 

Saat 19.15 itibariyle yaralanan vatandaşlarımızdan 6’sının durumu ciddiyetini korurken 12 vatandaşımızın tedavisi yapılarak taburcu edilmiştir. Kazanın meydana gelişi ile ilgili soruşturma sürmektedir." denildi.

20.08.2022 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR