BÖLGE İDARE MAHKEMESİ ÖNÜNDE SESSİZ EYLEME GÖZALTI

Kentsel dönüşüm mağduru vatandaş Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi önünde açtığı dövizle tepkisini sessiz bir biçimde dile getirdi. Kentsel dönüşümü, rantsal dönüşüm olarak nitelendirerek, mahkemenin, evi yıkılmadan davayı değerlendirilmesini talep etti.

BÖLGE İDARE MAHKEMESİ ÖNÜNDE SESSİZ EYLEME GÖZALTI

 

Şehitkamil Belediye'nin Gaziantep'in, İpekyolu (Karşıyaka) mevkiinde gerçekleştirdiği kentsel dönüşümün mağduru olduğunu ileri süren Hasan Bodur, adli yılın başlaması ile birlikte Bölge İdare Mahkemesi önünde bu sabah saatlerinde döviz açarak yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.Bodur, polis tarafından anında gözaltına alındı.

Mahkeme başkanı ve üyelerine seslenen Bodur, açtığı dövizde "İdare Mahkemesi'nin sayın başkanı ve üyeleri,lütfen rantsal dönüşüme dur der misiniz? Tahliye edilmeden, evimiz yıkılmadan davalarımızı değerlendirir misiniz? Teşekkürler." ifadelerine yer verdi.

Hasan Bodur, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri sırasında Demokrasi Meydanı'ndaki prtokole sesini duyurmak istemiş ancak güvenlik görevlileri tarafından yaka-paça alandan uzaklaştırılmıştı.

 

2.09.2021 (Haber Merkezi)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR